Hry Brick-Force

Kocková akcia, ako sa ho zbaviť Brick – Force, je jedným z vrcholov tohto leta. Nehovoriac o tom tiež. Spojenie bojov s vytváraním vlastných máp nie je ľahké vidieť a v porovnaní so zabehnutými MMO hrami dáva veľa nových možností.

všeobecne

Hru môžete spustiť vo svojom prehliadači, ale musíte si tiež stiahnuť klienta, nainštalovať hru a hrať ju. Štandardná je registrácia e-mailom a prihlásenie pomocou hesla.

V praxi máme akčnú 3D strieľačku z pohľadu prvej osoby. Hra je rozdelená na dve zložky – bojovú a konštrukčnú. Táto akcia obsahuje všetky klasické herné režimy. Vytvorenie vlastnej mapy je potom vecou tvorivých a tvorivých jednotlivcov.

Takže vojak, bojuj

V akčnej sekcii získate všetko, čo by ste od MMO strieľačky čakali. Rozdelenie na servery pre začiatočníkov a ostatných hráčov je skvelé. V prvých krokoch sú minimálne hráči na rovnakej úrovni a s rovnakou výbavou.

herné módy

K dispozícii je tiež tlačidlo na rýchle pripojenie k miestnosti a potom k hre. Mnohokrát je však lepšie hľadať a zvoliť si izbu s rozvahou. Môžete si tiež vytvoriť vlastnú miestnosť a potom sami určiť všetky atribúty. Počet hráčov, fragy, časový limit, vyváženie tímu alebo možnosť pripojenia ďalších hráčov počas zápasu. Herné režimy väčšinou neprekvapili a predstavujú osvedčený štandard MMO – Death Match v tíme alebo všetci proti všetkým, Capture Flag vás neprekvapí. Medzi zaujímavejšie patria režimy Defusion (jeden tím sa snaží zhodiť bombu a nechať ju vybuchnúť, druhý ju musí zneškodniť) a Build and Destroy. Prináša veľmi zaujímavú formu zábavy, kde v prvej fáze najskôr postavíte z kociek najrôznejšie predmety podľa svojho uváženia a zmyslu, v druhej potom nasleduje boj.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia Borka staviteľ

Tým sa dostávame k druhému aspektu hry, ktorým je mapovanie. Každý hráč má možnosť vytvoriť si vlastnú mapu, zaregistrovať ju a sprístupniť ju ostatným hráčom. Tento prvok dáva hráčom nové príležitosti a treba povedať, že komunita nelenizovala a nelení, ak je k dispozícii veľké množstvo máp. Samozrejmosťou je aj základná mapa Brick – Force.

Pomerne často narazíte na originálne dielo. Veľká rozmanitosť je pekná, pretože je stále na čo sa pozerať. Na druhej strane som bol veľakrát zmätený a nevedel som nájsť správne „zabíjačkové“ miesto, tak som tam akosi preletel ako handra na palici. Prehrávanie vám však dá určitý nadhľad a sebadôveru v pohyb.

Na vytvorenie mapy potrebujete daný typ bodov a výber stavebných predmetov je skutočne bohatý. Tvorcov to určite poteší a my ostatní budeme spokojní s akčnou zložkou.

Veľká sila ide ruka v ruke s veľkou zodpovednosťou

Tvorcovia máp stavali mapy tým, že poskytli hráčom skutočne veľký priestor a musím s poľutovaním povedať, že mnoho hráčov to využíva vo svoj prospech. Prekvapivo často som narazil na mapu, ktorá je vyrobená pre blaho jedného hráča – prirodzene autora. Napríklad body obnovy sú umiestnené v hlbokej jame, z ktorej nemôžete skákať, a nepriateľ veselo bombarduje granáty alebo tam má postavené delo. Takto má „hráč“ 160 zabití, tisíce bodov a z toho vyplývajúce množstvo skúseností a peňazí. A to je len jeden príklad z mnohých, z ktorého mi pri výpočte hráčov prišlo zle. Je smutné, že podstata hry vo forme výziev, prekonania niekoho vlastným úsilím a šikovnosťou v niektorých prebrala …

Nová prilba, zbraň a „roll“

Za dokončené súboje a vaše výkony v nich (zabitia, asistencie, rozstrely …) vám to prinesie umiestnenie v tabuľke a za to potom získate skúsenosti a peniaze. Tu sa mi zdá, že tu autori nastavili dosť vysokú cenovú hladinu a tiež sa hodnoty XP pomaly šplhajú (ak ste taký priemerný hráč a chcete žiť iba zadarmo, nekupujte si herné kredity za skutočné peniaze). Trochu som čakal aj na to, že mi autori dajú nejaké darčeky pre každú úroveň a nič. Je pravda, že základnú výbavu získate po vstupe do hry, ale to je nič, zásadné výhody sa nekonajú. Musíte teda brutálne ukladať a hrať pomerne často. Nie je možné upgradovať zbrane a opraviť ich, ale je to také drahé, že vám odporúčam zmeniť názor. Opraviť niečo, čo takmer nepoužívate, vôbec nevadí a je to naozaj drahé.

celkové zhrnutie

Brick – Force ponúka všetko, čo by ste od akčnej online strieľačky očakávali. Ide o osvedčené herné režimy, fragy, zabití, expenia, nákup vybavenia s určitou funkciou a bitky na mape, kde sa oplatí strategický pohyb a využitie okolia vo váš prospech. Revolučná je súčasť vytvárania vlastných máp, keď máte voľnú ruku a môžete vytvárať vynikajúce dielo. Túto možnosť však často zneužívajú hráči, ktorí chcú iba rýchlo a nespravodlivo expirovať. A tak originál, s čím mal titul prísť, stráca časť svojho lesku. A to paradoxne kvôli samotným hráčom, pre ktorých je titul tvorený.

Možnosť zničenia určitých objektov pri hraní je pekná a taktiež niektoré herné režimy vás príjemne prekvapia. Celkovo veľmi nadpriemerná MMO hra.